21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, учителька української мови та літератури Леся Степанівна Шелемех провела із здобувачами освіти 7 класу відкритий урок-узагальнення знань на тему: “Дієслово як частина мови. Морфологічні ознаки дієслова. Дієслівні форми”.
На початку уроку вчителька привітала дітей та педагогів із святом, побажала бережливого ставлення до материнської мови, миру й добра, наголосивши, що мова – сильний і потужний інструмент не тільки для спілкування, а й для розвитку держави.
Основними завданнями уроку були: узагальнити знання з теми «Дієслово як частина мови. Морфологічні ознаки дієслова. Дієслівні форми», за допомогою вправ удосконалити вміння розрізняти форми дієслова і визначати синтаксичну роль дієслівних форм у реченні, а також запам’ятати історію виникнення свята й найцікавіші факти про мову.
Асистенти вчителя Христина Василівна Милькус та Мар’яна Миколаївна Шелемех поділились цікавою інформацією про рідну мову. Зокрема Христина Василівна розповіла про історію відзначення Міжнародного дня рідної мови, а Мар’яна Миколаївна висвітлила цікаві факти про материнську мову.
Для узагальнення знань про «найпрацьовитішу» і найскладнішу частину мови та її форми семикласники об’єдналися в групи, утворивши дві команди – «Соловейки» та «Юні мовознавці». Здобувачі освіти старалися активно працювати, щоб не підвести членів команди і перемогти.
Впродовж уроку Леся Степанівна із семикласниками за допомогою вправ (розподіл дієслів за дієвідмінами, виокремлення дієприкметникових і дієприслівникових зворотів у реченнях, редагування речень із дієприслівниковими зворотами та із безособовими формами на -но, -то, визначення синтаксичної ролі дієслівних форм у реченні тощо), які супроводжувались змістовною презентацією, повторили та узагальнили знання з теми.
Для розвантаження нелегкої праці під час уроку послугувала патріотична руханка, яку підготували і провели хлопці-семикласники Ілля Задорожний і Степан Підгурський.
Наприкінці уроку асистенти вчителя підбили підсумки змагань між командами. І хоча «Соловейки» набрали трошки більше балів, ніж їхні суперники, проте перемогла дружба. Під час рефлексії діти активно ділилися думками про те, які вправи було виконувати легше, а які важче, що запам’яталося найбільше, чого навчилися і над чим ще треба працювати.
Дякуємо Лесі Степанівні за змістовний, цікаво проведений урок-узагальнення знань, за те, що поділилася із колегами своєю педагогічною майстерністю, демонструючи дієві методи та прийоми навчання, за фаховість, за прививання дітям любові до рідної мови та її популяризацію.
Дякуємо асистентам вчителя за активність та допомогу в проведенні уроку, а учням – за продуктивну працю, злагоджену командну роботу, хороший святковий настрій та бажання дізнаватися нове. Дякуємо Богові та ЗСУ за можливість працювати і навчатися.