26 квітня – одна із найтрагічних сторінок нашої історії – День пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Недбалість влади і помилки працівників ЧАЕС призвели до техногенного лиха, наслідки якого людство ще довго відчуватиме.
30 квітня учителька хімії нашого закладу освіти Іванна Михайлівна Озимок з учнями 10 класу провела заняття, присвячене 38-ій річниці Чорнобильської трагедії. З допомогою презентації Іванна Михайлівна детально висвітлила причини та вказала на наслідки катастрофи, зокрема такі: радіаційне забруднення землі та повітря, загибель багатьох ліквідаторів аварії, поширення онкологічних та генетичних хвороб тощо.
Важливо, що хоча дуже повільно, але природа Чорнобильської зони починає відновлюватися. З 2016 року на її території діє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, у якому мешкає понад 300 видів хребетних тварин, з яких 75 занесено до Червоної книги України.
З 4 березня 2022 року, коли російські війська захопили місто Енергодар, де знаходиться Запорізька АС, для України і світу існує загроза радіакційного забруднення. Кількість відпрацьованого палива на Запорізькій АЕС в 9 разів більша, ніж на момент вибуху була в Чорнобилі, отже, наслідки можуть бути набагато трагічнішими.
Учні з вчителькою також обговорили проблеми в енергетиці держави, адже енергетичні об’єкти сьогодні найчастіше стають ціллю ворожих ракет.
На завершальному етапі уроку хвилиною мовчання десятикласники вшанували пам’ять загиблих, внаслідок аварії на Чорнобильській АС, а також українських енергетиків, які втратили життя під час виконання службових обов’язків.
Ворожі обстріли значно послабили енергетичну систему України, тому учні підсумували, що відповідальне споживання електроресурсів – обов’язок кожного свідомого громадянина держави.
Дякуємо Іванні Михайлівні за змістовний урок, присвячений Дню пам’яті Чорнобильської трагедії, актуальні проблеми, які вона порушила, а учням – за активність і екологічну свідомість.