Вчимося основ тайм-менеджмернт

Люди завжди скаржаться на брак часу. Як навчитися правильно розподіляти час на виконання обов’язкових справ, щоб все встигати й мати час для особистих потреб?

Відповідь на це та подібні питання учні 9 та 11 класів шукали на треніговому занятті “Управління собою в потоці часу. Використання основ тайм-менеджменту”, яке для них провела соціальний педагог Ганна Степанівна Токар.

Захід мав на меті розвиток навичок організації та ефективного використання робочого часу, а також гармонійного його поєднання з часом особистим.

Основними завданнями соціального педагога були: ознайомити учнів із базовими положеннями та поняттям тайм-менеджменту; розглянути ефективні прийоми та методи тайм-менеджменту; відпрацювати навички планування свого часу.

Ганна Степанівна цікаво та доступно виклала теоретичний матеріал з теми, а також провела з учнями практичні вправи для кращого засвоєння матеріалу. Виконуючи вправу «Привітання», учасники тренінгу по черзі казали фразу, яка починалася словами: «Для мене час – це …» . Учні та вчителі написали на стікерах очікувані результати і почепили їх на дошці біля великого пісочного годинника.

Вправа «Мій час» полягала у тому, що учасники малювали дві діаграми. На першій вони зображували реальний розподіл свого часу на різні сфери життя, а на другій – бажаний. Після презентації обох діаграм обговорили, чи все у плануванні часу залежить від нас? Також учні переглянули відеоролик «Що таке час і яка цінність твого часу?»

Ганна Степанівна ознайомила присутніх з принципами планування часу, детально розглянувши один із методів тайм-менеджменту, – Матрицю Ейзенхауера. Присутні навчилися ставити пріоритети при плануванні справ, розділяючи їх на важливі, термінові, не важливі і не термінові.

На закінчення провели вправу «Хвилинка релаксації».
Підсумовуючи, Ганна Степанівна наголосила: “Кожному з нас важливо пам’ятати, що час, який ми витрачаємо, належить нам, і потрібно стати його господарем. Ми не зможемо управляти своїм часом доти, поки не почнемо управляти собою”.

Дякуємо Ганні Степанівні за цікаве та корисне тренінгове заняття, яке спонукало кожного більш ретельно планувати свої справи, а час цінувати й використовувати раціонально.