Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед геніальністю котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 210-ту річницю з дня народження великого українського поета.
Протягом тижня у школі було проведено чимало цікавих і сучасних заходів, під час яких учні пізнавали глибини шевченківського слова й мудрості.
Здобувачі освіти 5 класу разом з учителькою української мови та літератури Марією Степанівною Ферцович залюбки долучилися до відзначення 210-ї річниці з дня народження поета й на інтегрованому занятті з української літератури створили дизайнерські плакати – портрети Кобзаря, а саме: «Молодий Тарас Шевченко», «Тарас Григорович Шевченко» «Слава Україні! Тарас Шевченко».
П’ятикласники, об’єднавшись у три групи, з великим захопленням працювали над створенням образу митця. Цікавим моментом уроку була презентація ілюстрованого портрета Тараса Григоровича Шевченка, адже кожна команда представила своє бачення письменника.
Діти не тільки розказували, чому саме такий обрали портрет, а й доповнювали свої повідомлення цікавими біографічними відомостями, читали уривки вивчених віршів поета. Різні види діяльності (малювання і вирізання пазлів, вибір потрібних кольорів для складання портрета, пошук інформації про цікаві факти з біографії митця, декламування віршів тощо), які організувала Марія Степанівна на уроці, зробили заняття цікавим, захопливим і креативним, адже кожен намагався вкласти часточку своєї праці у спільний проєкт.
Командна робота подарувала дітям позитивні емоції, а її результат – кольорові плакати-портрети Шевченка можуть стати чудовим елементом святкового інтер’єру школи.
Дякуємо Марії Степанівні за надзвичайно цікавий урок, за створення дієвої та продуктивної праці впродовж заняття, а дітям – за творчу активність, за інформативне представлення створених образів Тараса Григоровича Шевченка.
Дякуємо Галині Богданівні Кріль за монтаж відео.