Обмін досвідом з впровадження нових прийомів та методів навчання історії

В межах курсів учителів історії Яворівської громади (керівник Ірина Богданівна Меленчук) педагоги нашого освітнього закладу провели цікаві заняття. Любов Федорівна Хомутник ознайомила присутніх із жанром «верникулярного аматорського кіно в основі історичного дослідження».

На основі досвіду реалізації молодіжного проєкту «Все життя наше – колгосп: будні і свята» учителька розповіла, що вдалося їй зробити, знімаючи разом з учнями фільм про наших односельців. Наголосила на тому, що метою проєкту було не просто зняти фільм, а якнайповніше передати минуле села, зрозуміти його, (пере)осмислити, зберегти пам’ять про все, чим жили знайомі і незнайомі нам люди.

Михайло Михайлович Завадка провів заняття на тему: «Маніпуляції в масмедіа та їх вплив на суспільство». Усі присутні переконались наскільки вибірковим і різним є наше сприйняття інформації, ознайомились із основними видами інфоманіпуляцій, а також висловили свої міркування щодо способів захисту від дезінформації у медіа.

Після перегляду відео «Все життя наше – колгосп: будні і свята» й невеликої перерви історики продовжили працювати.

Любов Федорівна поділилася досвідом використання прийому гейміфікації навчання на уроках історії. Учителька розповіла, як грою акторів можна передати складний історичний той чи інший процес, щоб матеріал став доступним, лаконічним. Присутні переглянули відеовиставу «Засідання Люблінського сейму», яку Любов Федорівна зняла разом з учнями у стінах Жовківського замку.

Михайло Михайлович поділився досвідом роботи з теми: «Можливості співпраці з міжнародними організаціями для вчителів історії, основ правознавства та громадянської освіти». Зокрема, розповів про можливості проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», про мережу документальних кіноклубів, яка фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France, про кіноклуб Docudays ua при Середкевицькому ЗЗСО І-ІІІ ст., а також про діяльність історичного інституту СЕNТROPA та участь у конкурсі фотографій з єврейських поховань.

Після посильної праці, історики відпочили та збагатитлись духовно в одному з найвідоміших паломницько-відпустових місць Львівської області – Марійському центрі у с. Заглина.