Незабутня подорож до Луцька

Луцьк, як і більшість міст Західної України, захоплює цікавою історичною спадщиною, привабливими культурними пам’ятками та приємною атмосферою затишного міста. У цьому переконалися наші учні та вчителі, відвідавши центр Волині теплого осіннього дня…

12 жовтня здобувачі освіти 8-9 класів під керівництвом Любові Федорівни Хомутник та з учителями Лесею Степанівною Шелемех і Галиною Богданівною Кріль відвідали одне з найстаріших міст України – волинський обласний центр Луцьк.

Екскурсію розпочали з Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». Першою зупинкою був Замок Любарта. Ця монументальна будівля, що стала символом міста, близько десяти років тому визнана одним із семи чудес України.

Тут школярі дізналися, що замок з ім’ям литовського князя почали будувати в чотирнадцятому столітті. Він не тільки один з найстаріших, а й один з найбільших і добре збережених в Україні. У Владичій вежі учні відвідали єдиний в Україні Музей дзвонів, також завітали до Музею книги, що знаходиться в приміщенні колишньої повітової скарбниці.

На подвір’ї фортифікаційної споруди відвідувачі розглянули старовинні кам’яні архітектурні елементи, які збереглися до наших днів, побачили великі аркові ворота, які колись слугували входом для лицарів та купців, а також затишні альтанки, де можна відпочити та насолодитися краєвидами.

Недалеко від замку знаходиться меморіальний музей «Лесина вітальня», який здобувачі освіти відвідали згодом. Ця частина екскурсії була особливо зворушливою. Адже у будинку Косачів зберігаються особисті речі, рукописи та листи видатної поетеси.

Експозиція музею представлена незвичними заскленими вітринами, але так, що до всього можна доторкнутися — подивитись у дзеркало, посидіти за столом, пограти на піаніно або потримати книжки часів Лесі Українки.

Екскурсовод з великим натхненням розказувала учням про період життя поетеси у Луцьку, саме у цьому будинку Леся Українка написала свій перший вірш «Надія».

Надзвичайно цікавим і привабливим для учителів та школярів був будинок скульптора Миколи Голованя, який також розташований на території Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», неофіційно «Луцький будинок з химерами» – архітектурна пам’ятка сучасності. «Таке помешкання, – каже дружина скульптора, – митець створював власними руками понад сорок років…»

Приємні враження залишили відвідини Луцького зоопарку. Тут діти побачили понад 100 видів тварин – від екзотичних до місцевих представників фауни.
Чудовою локацією для продовження відпочинку стала «Луцька Венеція» у парку Лесі Українки, головною принадою якої були мальовничі краєвиди під час прогулянки на човні по каналах.

Вислухавши уважно інструктора, школярі доволі швидко навчились вправно веслувати. Неймовірні емоції від катання на човні доповнилися атмосферним кафе і затишною терасою, де можна було спробувати каву, десерти чи морозиво.

Дякуємо Любові Федорівні за чудову організацію екскурсії до Луцька. Ця подорож стала надзвичайно пізнавальною та натхненною для школярів.

Учні мали змогу познайомитися з визначними місцями старовинного міста, побачити архітектурні пам’ятки, дізнатися більше про багатовікову спадщину Волині та доторкнутися до живої історії. Такі подорожі збагачують світогляд дітей, розвивають інтерес до минулого та надихають на вивчення рідного краю.