19 березня відсвяткувала 95-річчя видатна українська письменниця Ліна Костенко. Її вважають однією з найповажніших українських мисткинь, яку багато хто називає “совістю нації”. «Я вибрала долю собі сама», – сказала поетеса, свідома свого вибору. Всі думки й помисли Ліни Костенко – про долю народу, до якого є надзвичайно вимоглива, бачить його хиби й недуги, та все ж бентежно й віддано любить його.
28 березня учителька української мови та літератури Леся Степанівна Шелемех провела з одинадцятикласниками відкритий урок з української літератури на тему: «Ліна Костенко: голос епохи, совість нації». Основними завданням уроку було: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці, дослідити основні мотиви творчості поетеси, обговорити в групах значення вибраних цитат та їхню актуальність у сучасному житті, розвивати вміння аргументовано висловлювати власну думку та працювати в команді, формувати в учнів глибоке розуміння духовних та моральних цінностей, які Ліна Костенко утверджує через свою творчість.
Із основними біографічними відомостями мисткині за допомогою цікавої презентації ознайомила присутніх здобувачка освіти Марія Чир. Степан Курило проаналізував тематику творчості Ліни Костенко.
Про цікаві факти з життя письменниці розповіла Тетяна Товарянська. Під час марафону читання уривків віршів учні продемонстрували вміння емоційно і чуттєво передати основні мотиви творів. Завдання практичної частини уроку полягало в тому, що команда хлопців і дівчат із запропонованих фраз Ліни Костенко мала обрати одну та розкрити її значення, сформувавши висловлення у формі есе.
Одинадцятикласники жваво долучилися до обговорення виразів і активно презентували свої напрацювання. Цікавим є те, що команда і дівчат, і хлопців, й Ірина Кирик, яка залюбки долучилася до уроку за допомогою дистанційних технологій, обрали для написання есе однаковий вислів: «І все на світі треба пережити, бо кожен фініш — це по суті старт. І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт…».
У творах учні міркували про те, що кожен етап життя відкриває нові можливості, а випробування лише зміцнюють людину та обов’язково вчать знаходити вихід навіть у найскладніших ситуаціях, адже минуле неможливо змінити, тому не варто шкодувати за втраченим, а робити висновки і прямувати далі, бо життя триває.
Директор закладу освіти Марія Степанівна Ферцович подякувала одинадцятикласникам за активність, бажання досліджувати, вивчати і розуміти глибокий зміст поезій геніальної поетеси, а Лесі Степанівні – за теплу творчу атмосферу, створену на уроці, та за цікаве, змістовне й емоційне заняття.