З початком весни лісові галявини різнобарвним килимом вкривають первоцвіти. Часто нам хочеться зірвати їх, щоб милуватися живою красою вдома. Про види первоцвітів, їхні корисні властивості, про те, чому не можна їх зривати учні 5-6 класів почули 7 березня у лекції фахівця з екоосвіли РЛП “Равське Розточчя” Надії Ігорівни Задорожної.
Первоцвіти – дивовижні рослини, які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі на деревах ще нема листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі. Підсніжник складчастий, підсніжник звичайний (білосніжний), сон-трава, шафран сітчастий, цибуля ведмежа, вовчі ягоди пахучі, проліски дволиста та сибірська, ряст Маршала, ряст порожнистий та ущільнений, горицвіт весняний, конвалія – це ще не повний перелік первоцвітів, що ростуть в нашій області. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України. Особливості кожного з видів цих квітів, лікувальні властивості деяких з них Надія Ігорівна висвітлила у презентації.
Лекторка наголосила, що кожна свідома людина повинна пропагувати відмову від купівлі первоцвітів. Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не зривати: вони красиві в природному середовищі. Хай квіти також тішать око, серце і душу всіх, хто після нас прийде до лісу.
Кожен повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є його невід’ємною частиною, вони потребують нашого захисту.
Дякуємо Надії Ігорівні за цікавий екоурок, спрямований на виховання у дітей бережливого ставлення до природи.
Цінуймо й оберігаймо красу природи!