Діяльність шкільного кіноклубу

Правове виховання школярів – умова формування свідомих, активних громадян, які розуміють свою роль у суспільстві, користуються правами і не нехтують обов’язками. Важливо знайти форму поширення правових знань, яка б зацікавила учнів і спонукала їх до “ненав’язливого” навчання в позаурочний час.

Учитель правознавства нашого освітнього закладу Михайло Михайлович Завадка зацікавлює учнів правовою тематикою через показ і обговорення документальних фільмів. Кіноклуб Docudays UA при Середкевицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. діє з грудня 2021 року і є частиною проєкту ресурсного Онлайн-центру медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

Автором ідеї створення такого Онлайн-центру та фільмотеки Docudays UА є Геннадій Кофман. Цей ресурс покликаний стати робочим інструментом усім, хто співпрацює із фестивалем Docudays UA, зокрема організаторам Мандрівного фестивалю в регіонах, активістам кіноклубів Docudays UA, модераторам дискусій, педагогам.

Учасники проєкту мають доступ до перегляду фільмів, які увійшли до колекції для кіноклубів Docudays UA. З метою захисту авторських прав, фільми з платформи не можна завантажувати, лише дивитися онлайн.

Також на цьому ресурсі висвітлено анотації кожного фільму, інформацію про авторів, нагороди фільму, а також рекомендації експертів щодо організації показів, обговорень кінострічок та проведення інтерактивних заходів для різних цільових аудиторій.

Цінними є методичні матеріали, які додають до кожного фільму: сценарії проведення дискусій та інтерактивних заходів, рекомендації експертів, як краще організувати роботу з кожним окремим фільмом для різних цільових аудиторій, а також додаткові довідкові матеріали на теми, яким присвячені фільми.

Окремий розділ, який пропонують автори ресурсу – методичні та інформаційні матеріали для самоосвіти: посібники, присвячені різним аспектам роботи з документальним кіно та питанням правової просвіти, семінари, майстер-класи провідних фахівців.

Важливо, що на цьому ресурсі розміщено приклади найцікавішого досвіду, напрацювань колег, інновації, а також приклади та макети реклами, інформаційних матеріалів, які можна використовувати, організовуючи покази документальних фільмів.

Приємно, що керівники Онлайн-центру медіапросвіти з прав людини Docudays UA радо діляться інформаційними матеріалами. Нещодавно ми отримали від них важливий подарунок – підставку і три банери для наочності з прав людини і прав дитини.

6 березня з учнями 7 класу в межах Кіноклубу здійснено перегляд фільму Астрід Буссінк “Джовані і балет на воді” (Нідерланди, 2014). Сюжет фільму: десятирічний хлопчик має мрію потрапити на чемпіонат країни із синхронного плавання.

Незважаючи на те, що він обрав “дівчачий” вид спорту, завдяки наполегливій праці та підтримці друзів йому вдається пройти відбір на конкурс. Через обговорення фільму, бесіди та виконання низки вправ Михайло Михайлович ознайомив учнів із Концепцією гендерної рівності, поняттями “гендерні стереотипи”, “гендерна рівність”, “гендерна нерівність”.

Семикласники висловлювали міркування про унікальність кожної людини, засуджували цькування і говорили про шляхи формування толерантного суспільства.
Фільм надихнув їх до саморозвитку і самовдосконалення.

Дякуємо Михайлові Михайловичу за ініціативу приєднання до Онлайн-центру медіапросвіти з прав людини Docudays UA, фахове керівництво шкільним Кіноклубом, на засіданнях якого порушує актуальні правозахисні тематики, впроваджує сучасні методи правової просвіти і медіаосвіти. Повна глядацька зала – найкраща оцінка роботи Кіноклубу.