Чорнобиль – наша незагоєна рана

До роковин Чорнобильської трагедії (26 квітня) учителька біології та хімії Іванна Михайлівна Озимок з учнями 10 та 11 класів провела урок “Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять…”.

У лекції з презентацією Іванна Михайлівна висвітлила причини Чорнобильської катастрофи, зокрема неправильне проектування реактора, помилки персоналу, відсутність захисної системи тощо.

З допомогою відеоматеріалів вчителька описала будову ЧАЕС та схарактеризувала наслідки викиду радіації, серед яких більш детально окреслила медичні – зростання у населення України онкологічних та спадкових хворіб.

Учні також переглянули й обговорили відео “Найбільш моторошне місце”, “Рудий ліс. Орки”. Останній матеріал стосується наступу російських військ з півночі у 2022 році та наслідків їхнього перебування в “рудому лісі”.

Іванна Михайлівна також вказала, що Запорізька атомна електростанція, яку зараз окуповано, має набагато вищу потужність, ніж Чорнобильська. Неправильна експлуатація ЗАЕС може спричинити катастрофу з ще більшими наслідками, ніж Чорнобильська. Присутні на уроці хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС.

На жаль, ця велика трагедія нічого не навчила людство. Багато держав не відмовилися від ядерної зброї, а наші вороги в своїй риториці зайшли так далеко, що цинічно погрожують застосувати її проти українців.

Сьогодні більшість із нас цікавилася і знає, як поводитися під час ядерного вибуху, щоб зберегти своє життя. Після аварії на Чорнобильській АЕС українці були абсолютно не захищені, а навпаки – дезінформовані владою, отже, приречені…

Дякуємо Іванні Михайлівні за важливий урок, який повернув нас пам’яттю у трагічне минуле, спонукав до роздумів і аналізу.