Бережімо й вивчаймо рідну мову

В Міжнародний день рідної мови, 21 лютого, відбулося методичне засідання учителів гуманітарного циклу. Учителька української мови і літератури Леся Степанівна Шелемех з учнями восьмого класу провела урок з написання твору-роздуму.

На початку заняття Леся Степанівна за допомогою відеопрезентації ознайомила учнів із мовознавцями, які зробили вагомий внесок у становлення та розвиток української мови. Серед них – Іван Котляревський, Олександр Потебня, Іван Огієнко, Юрій Шевельов та ін.

З сучасних дослідників було названо Павла Гриценка, Олександра Авраменка, Тараса Березу. Разом із вчителькою учні пригадали структуру написання твору-роздуму. Щоб восьмикласники краще засвоїли теоретичний матеріал, Леся Степанівна з допомогою взірця детально пояснила змістове наповнення кожного його структурного елемента.

Тема твору дуже актуальна: “Варто чи не варто вивчати українську мову”.
Учні були об’єднані у три групи. Аргумент до тези твору восьмикласники обирали за допомогою методу “Мозковий штурм”.

На стикерах кожен писав свій аргумент. Шляхом обговорення команда по одному відсіювала аргументи, поки не залишився один найбільш відповідний. До нього спільно придумувала приклад і висновок до твору. Текст твору писали на аркушах великого формату.

Окрім письмової роботи, важливо було зробити презентацію мови малюнком на цьому ж аркуші. Восьмикласники відзначилася креативністю, придумуючи назву для своєї команди. Відповідальним моментом уроку була презентація колективної роботи, яку робив лідер групи.

Твори вийшли цікаві, змістовні, креативні і дуже патріотичні. Усі добре засвоїли матеріал з теми уроку.

Під час рефлексії діти поділилися своїми враженнями від заняття. Більшість учнів відзначила, що їм дуже подобається працювати в групах, бо кожен може зробити свій внесок тим, що йому найкраще вдається: генерувати ідеї, складати текст, оформлювати його, малювати, презентувати тощо.

На завершення заняття учениці Анжеліка Токар і Софія Білець дуетом виконали “Гімн українській мові”. Всі присутні їм підспівали. Під час обговорення уроку керівник освітнього закладу Марія Степанівна Ферцович та присутні вчителі подякували Лесі Степанівні за те, що поділилася з колегами своєю педагогічною майстерністю.

Учителі відзначили, що проведений урок цікавий, творчий, пізнавальний, фаховий.

Вивчаймо, плекаймо, оберігаймо рідну мову! Творімо!