День пам’яті та примирення

Ми знаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Про неї дізналися не лише з книжок та фільмів, а й з хвилюючих розповідей бабусь і дідусів‚ чиї дитинство та юність вкрала війна.

Сьогодні призабуте лихо повернулося з новою нечуваною силою. Ворог‚ прикриваючись боротьбою з нацизмом‚ буревієм війни нищить людські життя і долі‚ культурні здобутки і матеріальні цінності ‒ все те‚ що завдяки подвигу українських патріотів ми створили чи надбали у мирний час.

У День памʼяті та примирення педагог-організатор Уляна Володимирівна Смолинець з учнями 9 та 11 класів провела годину памʼяті «Пам’ятаємо тих, хто загинув за Україну‚ та шануємо тих‚ хто бореться за неї тепер…». Ведучі‚ учениці 9 класу Анжеліка Токар і Софія Білець‚ висвітлили інформацію про початок та перебіг Другої світової війни й стисло схарактеризували її причини та наслідки.

Про важливість таких памʼятних днів у відеороликах висловилися відомі представники українського (Святослав Вакарчук) та польського (Януш Вишневський) народів. Учні декламували поезію‚ присвячену жертвам війни‚ та вшанували їхню памʼять хвилиною мовчання.

Усі присутні виготовили з паперу «маки пам’яті» – емблеми‚ що символізують жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Леся Степанівна Шелемех подякувала Уляні Володимирівні та учням за змістовний урок пам’яті й наголосила, що не можна забувати тих, хто поліг за наше майбутнє, а також треба шанувати й допомагати тим, хто зараз захищає нашу державу і світ.